Az ember földi életét szabadon rendezheti be, de boldogulása teremtmény mivoltából következőleg a Teremtő akaratának teljesítéséhez van kötve.
A házasulandó férfi jól teszi, ha összehasonlítja édesanyjával - vagy a húgával - a feleségül kiszemelt nőt és megkérdezi: állja-e az összehasonlítást?
A keresztény házasság alapja egyrészt a nő szeretetteljes alárendeltsége a férfinak, másrészt a férfi lovagias, belátó és áldozatkész gondviselése és szeretete a nő iránt.
A baj és az aggódás megoszlik, viszont az öröm megsokszorozódik a népes család tagjai között.
Az ember két világ polgára egyszerre, lelkének gyökérszálai az éghez kötik, lábával sáros földi utakon botorkál.
A hajszálgyökér nem húzódik vissza, ha sziklára tapint, hanem rést keres és repeszt; a földbe vetett mag áttöri a rögöt; az akadály elé jutott hangya megkísérli a százszoros súlyt félretenni, s ha nem sikerül, kerülővel folytatja az útját célja felé. S ha élni akarunk, mi is csak ezt a példát követhetjük.
A nép is olyan, mint a gyermek: tettekből ért.
Másképp harcol a közösségért is, aki a kisebb közösségnek, egy népes családnak az életében naponta érzi és viszi a többekért való felelősséget.
A foglalkozásban való jártasság, a foglalkozáshoz tartozó ismeretek birtoklása lelki erő is.
Akinek a mindennapi kenyér mindennapi nyomasztó gond, annak nehéz az ismeretterjesztő előadások látogatása, könyvek beszerzése, de nehéz a menyország felé vezető út is.
Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható!
A nép szikla, amelyre egy nemzet élete biztosan épül.
Kritika jogosult akkor, ha a kifogásolt helyébe jobbat tudok adni.
Éppen a nagy szerep, amire az idők szánták, a felelősség kötelezi a mai ifjúságot, hogy bármilyen irányt vesz fel, legyen határozott.
Minden nép annyit ér, amennyi értéket saját magából ki tud termelni.