A közgazdászok az elmúlt három válságból hetet előre pontosan megjósoltak, azaz a közgazdaságtan korántsem haszontalan tudomány. A fele pedig egyenesen hasznos - a baj csak az, hogy a közgazdászok soha nem tudnak megegyezni abban, melyik fele.
A politikával szembeni cinizmusból leginkább a cinikus politikusok profitálnak.
A pénzügyi világ valamilyen módon mindannyiunk életében jelen van. Ha nem is akarjuk, hatással van ránk. A pénz az a társadalomnak, ami a vér a testnek. A túl sok vér, a túl kevés vér, a vérkeringési zavar... ezek mind katasztrofális következményekkel járhatnak, így az semmiképp sem választási lehetőség, hogy tudatlanságból, vagy mert nem akarunk szembesülni a valósággal, csak állunk tétlenül.
A pénz világának nem modernizálásra vagy nagytakarításra, hanem új DNS-re van szüksége.
A pénz úgy megy, ahogy jön. Az életmód viszont jön és meg is marad, mondták más semlegesek is, azaz a növekvő bevételhez könnyebb alkalmazkodni, mint a csökkenőhöz.
A düh összetett érzelem. Ha az ember tudja, mit akar megváltoztatni, akár még hasznos is lehet. Mert nagyon sok energiát szabadít fel. De a düh és a tehetetlenség kombinációja depresszióba torkolló zsákutca.
Az emberek nem készülékek. Egy gépben az a tény, hogy bármely pillanatban kihajítható, nem tudatosul, és ettől az még pontosan ugyanúgy működik, mint az a gép, amelynek az idők végezetéig bérelt helye van a gyárban. Az emberek magatartására viszont nagyon is hatással van az, ha tudatosul bennük a kiszolgáltatottságuk.
A demokrácia egyre inkább olyan rendszer, amelyben a választók meghatározzák, melyik politikus hajtsa végre azt, amit a pénzügyi szektor diktál.
Az olyan tudósító, aki a közvetítői szerepre korlátozza a feladatvállalását, valójában annak a pártjára helyezkedik, aki a maga számára legelőnyösebben alakítja a hírszolgáltatást.
Szöveggel legfeljebb az emberek fejében lehet elindítani valamit. Miközben egy merénylet képei úgy hatnak rájuk, mintha gyomorszájon vágták volna őket.
A méltánytalan vagy oktalan kritika hátránya, hogy az ember süket lesz az átgondolt megjegyzésekre.
Az igazság ismeretlen fogalom a diktatúrákban, ettől olyan szívósak ezek a rendszerek.
Minél átláthatatlanabb a társadalom, annál jobban kedvez a korrupció és a hatalommal való visszaélés leplezésének, és annál nehezebben szerveződhet meg az ellenzék.
A tudás hatalom, a diktátorok igyekeznek minden hatalmat maguknál koncentrálni, vagyis mindent megtesznek majd, hogy alattvalóikat távol tartsák az információktól.
A diktatúra is háború, csak ott egy kormány visel hadat az alattvalói ellen.