Lehet sorolni a motivációs technikákat, erőt, hitet, kitartást és harcot; de ha nehéznek vagy bonyolultnak érzed az összes felsoroltat, akkor egyszerűen csak MOSOLYOGJ, s várd meg, amíg visszamosolyognak rád. Erőt ad, meglátod!
Az újságírás hatalom, amellyel meg kell tanulni élni, és nem visszaélni!
Valami legyen vagy nagyon édes, vagy nagyon keserű. Az átlagot nem szeretem.
Elveszíteni egy barátot, megsiratni, eltemetni. Figyelni a csöndre, ami ilyenkor átöleli az embert. Aztán fülelni egy hangra, ami megszólal mellettünk, s azt mondja: "Vigyázzatok mindenkire. Az élet olyan nagyon szép!".
Vannak emberek, akikhez igazodni lehet, s kell! Akiknek lelkét boldogság megismerni, értékeit büszkeség követni. Ettől (is) leszünk jobb emberek. Mértékadók, komolyak, elvhűek.
Vannak helyzetek, amikor kompromisszumokat kell kötni! Ez így van rendjén. Ügyesen tárgyalni, egyezséget kötni. Engedni és elfogadni...
Vannak helyzetek, amikor harcolni kell az igazért. Elveimet nem hagyom cserben! Előfordulhat olyan, amikor gerincemet eltörhetik ugyan, de meghajolni nem tudok, nem fogok. Nekem fontosak az elveim.
Tudod, a nők baromi ügyesen csinálják az ilyesmit. Észre se veszed, és már mindent tudnak rólad: az időbeosztásodat, az iskolázottságodat, az anyagi helyzetedet.
Nincs rosszabb annál, mint amikor az embernek rá kell jönnie, hogy hiába szeretne valamit nagyon, nincs hozzá tehetsége.
Mélységes a fájdalom kútja. De ha a jót elvesszük Isten kezéből, mondják a hívők, zokszó nélkül el kell vennünk a rosszat is.
Az ember csupán egyetlen esetben hagyja el önszántából a hazáját: ha élete veszélyben van. Olyankor nem számít a szüleink sírja, nem számít a házunk, nem számítanak a jószágaink. Menni kell, futni, mert az életünknél semmi sem drágább.
Az ENSZ felmérése szerint Ruanda lakosságának mintegy 35%-a él nyomorban. Az egyik meghatározás szerint azok tartoznak ebbe a legszegényebb kategóriába, akiknek húsznál is kevesebb tárgy van birtokukban. Egy cipő, egy toll, egy könyv, egy ing is külön tárgynak számít. Meg sem próbálom megbecsülni a saját tárgyaim számát, de úgy mondják, otthon, Magyarországon - ahol állandóan panaszkodunk, hogy nekünk milyen rossz, hogy éppen mink nincs - egy átlagembernek vajon hány tárgya van?
Egészség nélkül nincs öröm, öröm nélkül pedig nem érdemes élni.