Gondolataink és hiedelmeink nem mi vagyunk, és ezek nem feltétlenül tartoznak hozzánk. Bármily értékesnek érezzük őket, nincs több jelentőségük, mint amennyit mi tulajdonítunk nekik. Minden csak azzal a jelentéssel bír, amellyel felruházzuk.
Jövedelmünk csak olyan mértékben nő, amilyen mértékben mi magunk fejlődünk.
Úgy tűnik, mintha egy könyv megírása önálló munka lenne, de a valóságban, ha azt akarjuk, hogy ezrekhez, sőt lehetőleg milliókhoz eljusson, akkor egy egész csapatra van szükség hozzá.
A pénz csak felerősíti azokat a jellemvonásokat, amelyekkel az ember amúgy is rendelkezik. Aki fösvény, a pénztől még fösvényebb lesz. Aki jószívű, a pénztől még inkább jószívű lesz. Aki gazember, a pénztől még nagyobb gazemberré válik. Aki nagylelkű, azt a több pénz még nagylelkűbbé teszi.
Az igazi gazdagságot lényegében azzal lehet meghatározni, hogy ki mennyit tud adni.
Ne feledd, a szokásaink rabjai vagyunk, ezért a pénzkezelési szokásaink fontosabbak, mint az összeg.
Aki a sasokkal akar repülni, ne ússzon a kacsákkal!
A negatív gondolkodás olyan, mint az elme kanyarója. Nem viszket, de elégedetlenséget okoz.
Ha irigyeljük az emberektől, amijük van, vagy bármilyen formában neheztelünk rájuk miatta, akkor mi sosem kaphatjuk meg azt.
A boldogság nem a langyos vízben terem, ahol minduntalan arról álmodozik az ember, mi minden történhetett volna. A boldogság a természetes fejlődés gyümölcse, és annak az eredménye, hogy maximálisan kihasználjuk a lehetőségeinket.
A legtöbb ember azért nem kapja meg, amit akar, mert maga sem tudja, mit akar.
Minden gondolatunk vagy befektetés, vagy költség. Vagy a boldogság és a siker felé visz minket, vagy eltávolít ezektől. Vagy erősít minket, vagy megfoszt minket az erőnktől. Ezért rendkívül fontos, hogy okosan válasszuk meg a gondolatainkat.
Belső világunk a külvilágot tükrözi vissza. Ha azt hisszük, nem vagyunk elég jók, érvényesítjük ezt a hiedelmet.
Ha a pénzszerzést vagy a siker elérését rossz indíték motiválja, például félelem, düh vagy a bizonyítási vágy, a pénz sosem tesz boldoggá. Miért? Mert ezen problémák egyikét sem oldja meg a pénz.
Ha az ember nagy pénzhez jut, és belül nincs rá felkészülve, valószínűleg kérészéletű lesz a gazdagsága, és elveszíti a vagyonát.