Mivel két igazság sose mondhat ellent egymásnak, a Szentírás bölcs értelmezőinek a feladata, hogy megtalálják a szöveg azon értelmezését, ami egyezik azokkal a fizikai következtetésekkel, melyekben már biztosak vagyunk érzéki tapasztalataink és a szükséges kísérletek által.
Két igazság soha nem mond ellent egymásnak... A Szentírás, mint ahogy a természet is, Isten igéjéből ered. Isten a természet cselekedeteiben épp oly csodálatos módon nyilvánul meg, mint a Szentírás nagyra becsült mondataiban.
Még soha nem találkoztam olyan emberrel, aki olyan tudatlan lett volna, hogy semmit nem tudtam volna tőle tanulni.
A tudományos kérdések megválaszolásakor a valóság jelenségeiből és a kísérletek eredményeiből kell kiindulni, és nem bibliai idézetekből, vagy teológiai tételekből. Ezzel még nem követünk el szentségtörést, hiszen Isten éppúgy jelen van a természet törvényeiben is, mint a Szentírás szövegeiben.
Képtelen vagyok hinni abban, hogy az Isten, aki felruházott bennünket ítélőképességgel, józan ésszel és szellemmel, úgy akarta volna, hogy ne használjuk ezeket.
Minden igazságot könnyű megérteni, miután felfedték őket. A lényeg, hogy felfedjék őket.
A bölcselkedés meg van írva ebben a nagy könyvben, amely állandóan nyitva áll a szemünk előtt - a Világegyetemre gondolok. De a könyv nem érthető, ha előtte nem tanuljuk meg a nyelvet és nem mozgunk otthonosan a betűi között, amelyekkel megírták. A matematika nyelvén íródott, melynek betűi a körök, háromszögek és más geometriai formák, amik nélkül lehetetlen akár csak egy képet is megérteni; ezek nélkül csak tévelygünk egy sötét labirintusban.
A föld mozgásának kérdése nem hitkérdés, hanem ténykérdés.
Fontos, hogy mindent mérjünk, ami mérhető, és megpróbáljuk mérhetővé tenni, ami még nem az.
Semmit nem lehet megtanítani egy embernek. Csak segíteni benne, hogy rátaláljon önmagán belül.
A természet nagy könyve a matematika nyelvén íródott.
A tudomány kérdéseiben ezrek fennhatósága nem ér fel egy egyed érvelésével.
És mégis mozog a Föld!