Hiába tudjuk, hogy a tőzsdei árfolyamok is bizonyos kaotikus törvények szerint alakulnak, ezzel még nem teszünk szert nyereségre. A világgazdasági válságról is körülbelül annyit tudtak előre a káoszelmélet kutatói, mint az asztrológusok.
Az egész világ csupán egy óramű, ami mechanikusan követi az örök érvényű törvényeket.
A zene rendezett hang, ami időben változik.
Aki elég pontosan meg tudja jósolni a jövőt, az híres és gazdag lehet. Sajnos ez a hibás jóslatokra is igaz. Csak legyen minél kevésbé konkrét a jóslat, vagy legyen olyan messze a jövőben, hogy az emberek már rég el is felejtsék, ha mégsem következne be.
Sose feledd a tizenegyedik parancsolatot: ne hagyd, hogy elkapjanak!
A múltból, vagyis a már kipörgetett számokból nem lehet a jövőre következtetni. A rulettasztal pedig nem emlékszik semmire. Matematikával nem lehet ezt a szerencsejátékot legyőzni.
Nincs jobb, mint egy jól hangzó féligazság.
Einstein hatására időközben hozzászoktunk, hogy így vagy úgy, de minden relatív. Gyakorlatilag bármely pontot tekinthetjük a világ középpontjának.
A természet, úgy tűnik, tényleg húzódozik a tökéletes ürességtől.
Mindig van egy első alkalom.
Ha egy férfi már az első hónap után nem tud újat nyújtani, akkor joggal kételkedsz a jövőben.
Őrültség férjhez menni, mert ezzel másfél milliárd férfit zársz ki az ágyadból.
Akinek gondot okoz, hogy a bonyolult választási matematikát kövesse, azzal vigasztalódhat, hogy a politikusoknak és a bíróknak sem megy jobban.
A szentség a tudomány ellentéte. A szentség ima, és ránk semmi szüksége. Hívők kellenek neki. Nem azért képeztem az elmém éveken át, hogy ne használjam!
Az egyenlő esélyek még nem feltétlenül vezetnek mindenki számára igazságos kimenetelhez - a szerencsejátékban legalábbis bizonyosan nem.